Lazdijuose vyko Trispalvės vėliavos pakėlimo minėjimas

Lapkričio 7 d. Lazdijuose, aikštėje tarp Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos ir Šv. Onos bažnyčios, vyko iškilmingas Pirmosios Lietuvos Respublikos trispalvės vėliavos pakėlimo Lazdijų rajone paminėjimas. Ši diena ypatinga visiems Lazdijų kraštiečiams, nes būtent šią dieną lygiai prieš 30 metų, šio krašto padangėje suplazdėjo Trispalvė, kurią iškėlė grupė patriotiškai nusiteikusių Lazdijų rajono gyventojų. Į aikštę susirinko moksleiviai, senjorai, įvairių Lazdijų rajono savivaldybės įstaigų vadovai, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, meras Artūras Margelis, Šv. Onos parapijos klebonas Nerijus Žvirblys.Visiems sugiedojus Tautišką giesmę ir iškėlus Lietuvos valstybės vėliavą, savivaldybės vadovas renginio metu pasidalijo savo prisiminimais apie šią reikšmingą istorijos dieną, kai 1988 m. lapkričio 7 d. ir pats dalyvavo trispalvės vėliavos pakėlime Lazdijuose. „Prieš 30 metų čia buvo susirinkę daugybė žmonių, kurių akyse buvo galima matyti ašaras, tačiau tai buvo džiaugsmo ir laisvės ašaros. Pagaliau buvo juntama taip ilgai laukta ir siekta Nepriklausomybė, o lazdijiečiai į šią aikštę rinkosi savo noru kaip laisvi Lietuvos Respublikos piliečiai. Džiaugiuosi, kad šiandien visi atvykote ir kartu prisiminėme šį reikšmingą įvykį. Ačiū visiems, kad kuriate mūsų krašto ir Lietuvos ateiti ir linkiu šios trispalvės plazdenimą išsaugoti amžinai“ – teigė meras Artūras Margelis.Minėjime dalyvavęs Lazdijų Šv. Onos parapijos klebonas Nerijus Žvirblys džiaugėsi, kad Lietuvos Respublikos trispalvė prieš 30 metų buvo iškelta ne tik šioje aikštėje, bet ir kiekvieno Lietuvos patrioto širdyse. Be to, klebonas linkėjo: „Ir šiame laikmetyje, kai mes gyvename neužmirškime branginti vėliavos, patriotiškumo, valstybingumo, nes šios pamatinės vertybės padeda mums augti ir būti lietuviais“.Pirmosios Trispalvės Lazdijų rajone iškėlimo vietoje, tarp dviejų šventovių – bažnyčios ir gimnazijos, saugančios Motiejaus Gustaičio ir Adolfo Ramanausko – Vanago dvasią, įprasminant šią gražią sukaktį, buvo pasodintas Lietuvos Atgimimo ąžuolas, kurį sodinti buvo pakviesti Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Lazdijų parapijos klebonas Nerijus Žvirblys, Lazdijų miesto seniūnė Vaida Gazdziauskienė ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorė Jurgita Mozerienė.Renginio metu lietuviškomis patriotinėmis dainomis visus susirinkusius džiugino Lazdijų menų mokyklos auklėtinė, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos abiturientė Greta Labenskaitė ir mokinių etnografinio ansamblis „Voverėlė“.XX a. pabaigoje ne tik Lazdijuose, bet ir visoje Lietuvoje Sovietų Sąjungoje susilpnėjus komunistiniam režimui, 1988 metų vasarą prasiveržė galinga tautinio atgimimo banga, prasidėjo dainuojanti revoliucija, kūrėsi judėjimai ir Lietuvoje susiformavo Sąjūdis, atvedęs į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą. Svarbu prisiminti, kad laisvė – nėra duotybė. Tik Lietuvos žmonių drąsos, ryžto ir susivienijimo dėka Lietuva vėl tapo nepriklausoma.

Lazdijų r. sav. inf.

Griežtai draudžiama Lazdijietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Lazdijietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Lazdijietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.204.179.0.

Rašyti

Portalo Lazdijietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Lazdijai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Veisiejai ir vėl pulsuos triatlono ritmu

Jau ketvirtą kartą Lietuvos triatlono taurė sugrįš į Lazdijų kraštą. Rugpjūčio 17 dieną Mažąja kultūros sostine tituluojamuose Viesieju...

Susisiekimo problema viešuoju transportu Lazdijų r. pagaliau sprendžiama – gyventojams bus patogiau

Lazdijų rajono savivaldybėje lankėsi UAB „Lazdijų autobusų parkas“ akcininkas Valius Micevičius ir direktorius Ramūnas Masiulionis. Susitik...