Lazdijuose vyko Konstitucijos egzaminas

Šiais metais vyko jau 12-asis Konstitucijos egzaminas, kurio metu visi norintys Lietuvos piliečiai galėjo pasitikrinti Konstitucijos žinias. Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos kartu su egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite organizuojamo Konstitucijos egzamino pirmasis etapas įvyko spalio 4 d. Jame dalyvavo ir Lazdijų rajono savivaldybės mokyklų mokiniai bei Lazdijų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai.

Lazdijų rajono savivaldybėje aktyviausiai Konstitucijos egzaminą laikė moksleiviai, kurių buvo beveik 300. Dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio (145 mokiniai), Veisiejų Sigito Gedos (18 mokinių), Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus (22 mokiniai) gimnazijų, Kapčiamiesčio (12 mokinių), Krosnos (23 mokiniai), Šeštokų (32 mokiniai), Stebulių (20 mokinių) ir Kučiūnų (14 mokinių) mokyklų mokiniai.

Konstitucijos egzamino laikymo rekordininkai – Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos moksleiviai. 5-7 klasių grupėje dalyvavo 28 mokiniai, 8-10 klasių – 70 mokinių, 3-4 gimnazinių klasių – 47 mokiniai. Iš jų į antrą etapą pateko 7 moksleiviai. Prie jų prisijungė ir du veisiejiškiai.

Lazdijų rajono savivaldybėje organizuotame suaugusiųjų grupės etape dalyvavo du drąsiausi savivaldybės darbuotojai – investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas Aivaras Tulaba ir Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Lazdijų rajone vyriausioji specialistė Ramunė Gurevičienė.

Konstitucijos egzaminas organizuojamas visoje šalyje: 60 Lietuvos savivaldybių, ugdymo įstaigose, seime ir kitose valstybės institucijose, įkalinimo įstaigose, internetu naujienų portale DELFI. Dalyvaujantys egzamine skatinami mylėti savo šalį ir norintys dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą – Konstituciją. Jame gali dalyvauti visi LR piliečiai ir gyventojai šiose grupėse: moksleiviai (1-4 klasių; 5-7 klasių; 8-10 klasių; 11-12 klasių), suaugusieji Lietuvos piliečiai ir gyventojai, teisinį išsilavinimą turintys ar teisę studijuojantys asmenys, asmenys, esantys įkalinimo ir laisvės atėmimo įstaigose, aklieji – egzaminą laiko Brailio raštu. Geriausi dalyviai sėkmingai įveikę ir antrąjį etapą spalio 25 d. bus apdovanoti LR Prezidentūroje.Lazdijų r. sav. inf.
Griežtai draudžiama Lazdijietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Lazdijietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Lazdijietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.228.185.211.

Rašyti

Portalo Lazdijietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Lazdijai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Svarbi informacija Lazdijų rajono savivaldybės gyventojams:autobusų maršrutai ir tvarkaraščiai

Laikini vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutai ir tvarkaraščiai, kuriais UAB „Lazdijų autobusų parkas“ priklaus...

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Lazdijų rajono savivaldybėje

Užimtumo tarnyba skelbia laisvas darbo vietas Lazdijų rajone.