Lazdijuose apdovanoti konkurso „Metų ūkis" nugalėtojai

Pirmąją šių metų žiemos dieną į Lazdijų kultūros centrą rinkosi gausus būrys Lazdijų krašto ūkininkų, jų artimieji ir draugai. Čia vyko jau kasmetinė Lazdijų rajono savivaldybės organizuojama ūkininkų šventė bei gyvenamųjų vietovių ir sodybų apžiūros-konkurso nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Prizininkus sveikino ir pasiekimais džiaugėsi Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Lietuvos Respublikos Seimo narys Zenonas Streikus, Lazdijų Šv. Onos parapijos klebonas Nerijus Žvirblys, Lazdijų rajono savivaldybės Tarybos nariai bei kiti garbūs svečiai.

Renginys tradiciškai pradėtas šių metų derliaus pagerbimu – duonos pašventinimu. Duonos kepalą savivaldybės vadovui įteikė 2017 m. „Metų ūkis“ konkurso nugalėtojas ūkininkas Juozas Dainauskas. Duoną pašventino ir maldą sukalbėjo Lazdijų Šv. Onos parapijos klebonas Nerijus Žvirblys.

„Žemdirbys dirba itin sunkų, bet labai reikalingą ir būtiną darbą. Dėkoju Jums visiems už Jūsų darbštumą, sukuriamą produkciją, mūsų rajono garsinimą ir atstovavimą. Linkiu, kad ateinantys metai būtų geresni, derlingesni, oras kuo palankesnis, o džiaugsmas Jūsų namus aplankytų dažniau nei rūpesčiai. Tikiu, kad visi kartu mes galime išspręsti iškylančias problemas, o ištvermė, dzūkiškas darbštumas ir užsispyrimas padės įveikti sunkumus“, – sakė meras Artūras Margelis.

Šiais metais vykęs konkursas ,,Metų ūkis 2018“, kurį organizuoja Lazdijų rajono savivaldybė kartu su Lietuvos ūkininkų sąjunga, jau dvidešimt penktasis. Organizuojant konkursą ūkininkai skatinami pažangiai ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologiškumo. Dalyviai buvo vertinami pagal tris kriterijus: ūkininko kvalifikaciją, ūkininkavimo veiklą bei papildomus kriterijus.

I garbingą vietą laimėjo ir mero padėkos raštais buvo apdovanoti Kučiūnų kaimo ūkininkai Gintas ir Rūta Cimakauskai, kurių ūkio specializacija - paukštininkystė, II vietą laimėjo – Paterų kaimo ūkininkai Jonas ir Aldona Liaukoniai, ūkininkaujantys jau nuo 1992 m., o III vietą – jaunasis Stebulių kaimo ūkininkas Mantas Jančiukas, kurio ūkio specializacija – triušininkystė ir avininkystė. Padėkos raštas įteiktas ir Karužų kaimo ūkininkei Viliūtei Garbenčienei – už vaistažolių ūkio įkūrimą ir ūkio plėtrą.

Šventinį vakarą buvo apdovanoti ir Lazdijų rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių ir sodybų apžiūros-konkurso dalyviai. Šių varžytuvių tikslas – skatinti asmenis, įmones, bendruomenes puoselėti gyvenviečių sodybų bei jų aplinkos, kraštovaizdžio tvarkymo ir gražinimo tradicijas, ugdyti norą kūrybiškai tvarkyti sodybas, tausoti ir saugoti gamtą, skleisti gerus tvarkymosi pavyzdžius. Dalyviai varžėsi dėl geriausiai tvarkomos: gyvenvietės, įstaigos (įmonės organizacijos), etnografiškiausios ir inovatyviausios sodybos titulų.

Geriausiai tvarkomos gyvenvietės nominaciją laimėjo Seirijai (pirmininkė Česlova Šmulkštienė), Kapčiamiesčio globos namai (direktorė Lina Janulevičienė) laimėjo geriausiai tvarkomos įstaigos nominaciją, Krikštonių kaimo gyventojų Primos Onos ir Stasio Mizarų sodyba paskelbta etnografiškiausia, o Vidzgailų kaimo gyventojo Gintauto Kūloko – inovatyviausia sodyba.

Tradiciškai šventės metu pasidžiaugta ūkininkų šeimomis, kurios šiais metais sulaukė pagausėjimo. Šiemet jų net dvylika: Džiugas, Eisvilas, Fausta, Gustė, Mėta, Elzė, Darius, Justas, Dominykas, Tadas, Tauras ir Vėjas Adomas. Joms meras tradiciškai įteikė savivaldybės dovanas – molines „Šeimos banko“ taupykles, kad šeimos augtų ir klestėtų.

Renginyje taip pat dalyvavo ir Lazdijų rajono savivaldybės ūkininkus sveikino bei Lietuvos Respublikos Žemės ūkio Ministro Giedriaus Surplio padėkas įteikė Žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė. Padėkas įteikė ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Zenonas Streikus, kuris dėkojo Lazdijų krašto ūkininkams.

Susirinkusiems puikią nuotaiką palaikė ir nuostabiais šokiais džiugino Seinų „Lietuvių namų“ liaudiškų šokių grupė „Seina“ (vadovė Alina Dzimida), kuriai Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis įteikė padėką už nuoširdų bendravimą su Lazdijų krašto žmonėmis ir aktyvų dalyvavimą rajono renginiuose. Dar viena dovana susirinkusiems ūkininkams buvo nuotaikinga grupės „Sare roma“ muzikinė programa.

Lazdijų r. sav. inf.
Griežtai draudžiama Lazdijietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Lazdijietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Lazdijietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.204.179.0.

Rašyti

Portalo Lazdijietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Lazdijai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Veisiejai ir vėl pulsuos triatlono ritmu

Jau ketvirtą kartą Lietuvos triatlono taurė sugrįš į Lazdijų kraštą. Rugpjūčio 17 dieną Mažąja kultūros sostine tituluojamuose Viesieju...

Susisiekimo problema viešuoju transportu Lazdijų r. pagaliau sprendžiama – gyventojams bus patogiau

Lazdijų rajono savivaldybėje lankėsi UAB „Lazdijų autobusų parkas“ akcininkas Valius Micevičius ir direktorius Ramūnas Masiulionis. Susitik...