Lazdijų kapinės – jau internete

Šį pavasarį Lazdijų kapinėse prasidėjo pirmasis skaitmenizavimo etapas. Konkursą laimėjusios UAB „Hnit-Baltic“ įmonės atstovai pavasarį susitikę su Lazdijų rajono savivaldybės Architektūros ir aplinkosaugos skyriaus vyr. specialiste Renata Muliuolienė ir Lazdijų miesto seniūne Vaida Gazdziauskiene, aptarė darbus.

Gyventojai, norintys pasinaudoti nauja paslauga, turi suvesti šią nuorodą: http://arcg.is/1CaTHi. Atidariusiame lange yra pateiktas Lazdijų kapinių žemėlapis bei nurodyta naudojimosi instrukcija. žemėlapyje pateikiama informacija apie Lazdijų rajono savivaldybės kapines ir jose palaidotus asmenis. Informacija nuolat pildoma ir tikslinama.  Norėdami surasti Lazdijų rajono savivaldybėje palaidotą asmenį, paieškos laukelyje įveskite asmens vardo ar pavardės fragmentą ir pasirinkite tinkamą variantą iš pasiūlyto sąrašo.

Pasibaigus paruošimo darbams, įdiegta kapinių valdymo e-sistema, kurioje kaupiama kapinių, sektorių, kapaviečių ir laidojimo vietų informacija.  Per šią sistemą organizuojama kapaviečių suteikimo ir velionių palaidojimo tvarka. Žmonėms tai bus labai naudinga, kadangi šiuo metu mirties liudijimus gydytojai jau išduoda  skaitmeninius, juos savo artimuosius  laidojantys rajono gyventojai galės elektroniniu paštu išsiųsti seniūnijai, kuriose kapinėse planuoja laidoti,  ir gauti – taip pat elektroniniu paštu – tam reikalingą leidimą. Žmonėms, kurie laidotuvių dienomis ir taip turi begales rūpesčių, nebereikės važinėti po valdiškas įstaigas, gaišti savo brangaus laiko. Kapinių plane, kuris taip pat bus šioje sistemoje, seniūnijos darbuotojas galės iškart pažymėti būsimąją laidojimo vietą – naują ar jau esančioje giminės kapavietėje. Taip pat galimybė vykdyti apleistų kapaviečių identifikavimą bei  lengviau kontroliuoti savivaldybėje esančių kapinių teisinę registraciją ir teritorijų priežiūrą.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie jus sudominusį kapą, priartinkite žemėlapį ir spauskite ant kapo – atsidariusiame langelyje gausite detalią informaciją apie kape palaidotus asmenis, o paspaudę žemėlapyje ant kapo paminklo, galėsite peržiūrėti kapo nuotrauką. Žemėlapyje taip pat galite naudotis spausdinimo, braižymo ir matavimo įrankiais.

Skaitmenizuotos kapinės – ypač aktualu žmonėms, negyvenantiems Lazdijų rajone ar seniai Lazdijuose lankiusiems artimųjų kapus.   Mūsų rajono savivaldybės gyventojai  vieni pirmųjų jau gali naudotis tokia rajono, o ypač – buvusiems rajono gyventojams reikalingą paslaugą.  Šiuo metu skaitmenizavimo darbai atliekami ir Rudaminos kapinėse.

Griežtai draudžiama Lazdijietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Lazdijietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Lazdijietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.204.179.0.

Rašyti

Portalo Lazdijietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Lazdijai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Veisiejai ir vėl pulsuos triatlono ritmu

Jau ketvirtą kartą Lietuvos triatlono taurė sugrįš į Lazdijų kraštą. Rugpjūčio 17 dieną Mažąja kultūros sostine tituluojamuose Viesieju...

Susisiekimo problema viešuoju transportu Lazdijų r. pagaliau sprendžiama – gyventojams bus patogiau

Lazdijų rajono savivaldybėje lankėsi UAB „Lazdijų autobusų parkas“ akcininkas Valius Micevičius ir direktorius Ramūnas Masiulionis. Susitik...