Iškilmingai atidarytas Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo parkas




Lapkričio 29 d. Lazdijų mieste ir Būdviečio seniūnijoje, Bielėnų kaime, vyko Lietuvos partizanų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago 61-ųjų žūties metinių minėjimas. Renginyje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Lietuvos Respublikos Seimo narys Zenonas Streikus, Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė ir partizanų vado brolis Albinas Ramanauskas, Lietuvos partizanai Juozas Jakavonis-Tigras ir Gediminas Juozapas Dobkevičius, Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas, Lietuvos konsulas Seinuose Vaclav Stankevič bei Lietuvos partizanų ryšininkai, rėmėjai, kariai, šauliai, įvairių įstaigų vadovai ir atstovai, Lazdijų krašto žmonės.



2018 m. yra paskelbti Adolfo Ramanausko-Vanago metais, tad vykęs renginys – faktinio su okupacija kovojusios Lietuvos valstybės vadovo Adolfo Ramanausko-Vanago dar viena atminimo išraiška Lazdijų krašte. Minėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis Lazdijų šv. Onos bažnyčioje, vėliau Lazdijų miesto Adolfo Ramanausko-Vanago aikštėje Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis padėjo gėles prie paminklo, skirto Lietuvos partizanų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago atminimui pagerbti.



Renginyje Lazdijuose dalyvavę garbūs svečiai bei Lazdijų krašto gyventojai buvo pakviesti vykti į parko atidarymą Lietuvos partizanų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago tėviškėje, Bielėnų kaime (Būdviečio seniūnija). Lazdijų rajono savivaldybės administracija pasirūpino galimybe, kad poliniai kaliniai, tremtiniai ar kiti asmenys, patys negalėdami nuvykti į renginį, būtų pavėžėjami autobusu.



Nors žvarbus šaltukas kėlė šiurpą, bet susirinkusiųjų širdis šildė skambančios patriotinės mintys, gražiausios lietuviškos Lazdijų kultūros centro folkloro ansamblio „Dainuviai“ atliekamos dainos ir partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago prisiminimas. Šio Tautos didžiavyrio ir visų žuvusių nelygioje kovoje už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimas buvo pagerbtas tylos minute bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1- osios rinktinės 108 kuopos karių salvėmis. Lietuvos partizanų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko – Vanago 61-ųjų žūties metinių minėjimo metu gimtojoje jo tėviškės sodybvietėje buvo atidarytas atminimo parkas. Be to, Lazdijų šv. Onos parapijos klebonas Nerijus Žvirblys ir Punsko parapijos vikaras Marius Talutis pašventino kryžių, kuris dar ne vieną šimtmetį saugos Adolfo Ramanausko-Vanago tėviškės atminimą.



Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis dėkojo visiems susirinkusiems į šį minėjimą tėviškėje, kurioje formavosi Adolfo Ramanausko-Vanago patriotiškumas, drąsa, nepalaužiama meilė Tėvynei. „Pati vertingiausia žmogaus savybė – drąsa. Nors kartais mumyse jos pritrūksta, mūsų Tautos didvyris gali būti pavyzdys, drąsos ir įkvėpimo šaltinis, kaip turėtume mylėti, ginti ir saugoti Lietuvos Nepriklausomybę“ – kalbėjo savivaldybės vadovas.



Renginio metu Lazdijų rajono savivaldybės meras dėkojo asmenims, kurie prisidėjo prie partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago gimtosios tėviškės sodybvietės išsaugojimo ir atminimo parko įrengimo. Lietuvos valstybinės vėliavos įteiktos ir padėkos žodžiai skambėjo: tautodailininkui, medžio drožėjui Juozui Videikai – už kryžiaus sukūrimą, Vytautui Žukauskui - už konsultavimą ir organizacinį darbą, Stasei Jablonskienei – už leidimą jai nuosavybės teise priklausančioje teritorijoje įkurti Adolfo Ramanausko-Vanago atminties parką.



Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė dėkojo visiems atvykusiems į minėjimą ir tiems, kurie gerais darbais, savo paaukotu laiku ar geru žodžiu prisidėjo prie Lietuvos partizanų vado atminimo išsaugojimo ir pagerbimo. Nuoširdūs padėkos žodžiai buvo skirti ir merui Artūrui Margeliui, kuris visada pritaria ir padeda įgyvendinti pilietines iniciatyvas ir išsaugoti Lietuvos partizanų atminimą bei perduoti istorinius prisiminimus ateities kartoms.



Renginyje dalyvavęs Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Aleksandras Kirilovas džiaugėsi, kad ši vieta atkurta ir sutvarkyta bei puikiai įprasmina Lietuvos partizanų vado atminimą. Svečias teigė, kad minėtoje gimnazijoje yra įsteigtas Vyčio ženkliukas, kuriuo apdovanojami asmenys, puosialėjantys ir saugantys Lietuvos partizanų atminimą ir įteikė jį Lazdijų rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui.



Lazdijų rajono savivaldybės vadovų iniciatyva įkurtame ir jau oficialiai lankytojams atidarytame partizanų vado atminties parke įgyvendinti šie darbai: nutiestas kelias iki sodybvietės, pastatytas kryžius, įrengti du vėliavų stiebai ir iškeltos Lietuvos valstybės ir Lietuvos valstybės istorinė vėliavos, pastatyta dešimt suoliukų, išgrįstas pasivaikščiojimo takas, įrengti laiptai su turėklais, tėviškės sodyboje pasodinti augalai, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, be to, pastatytas informacinis stendas, kuriame pateikiama informacija apie Adolfo Ramanausko-Vanago gyvenimą ir dalyvavimą partizaniniame kare.



Po iškilmingo parko atidarymo Lietuvos partizanų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago tėviškėje, visi susirinkusieji buvo kviečiami pasivaišinti karšta arbata ir kareiviška koše. Šias vaišias finansavo Lazdijų rajono savivaldybė, paruošė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1- osios rinktinės kariai.



Lazdijų r. sav. inf.






Griežtai draudžiama Lazdijietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Lazdijietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Lazdijietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.227.76.35.

Rašyti

Portalo Lazdijietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Lazdijai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Lazdijuose vyras smurtavo prieš sugyventinę

Lazdijuose vyras pakėlė ranką prieš sugyventinę.

Lazdijiečiai Artūras Mačionis ir Rokas Burba dalyvauja Pasaulio štangos spaudimo čempionate

Lazdijų sporto centro treneris Artūras Mačionis ir jo auklėtinis Rokas Burba dalyvauja Pasaulio štangos spaudimo čempionate Japonijoje.